Uluslararası Davetli Konuşmacılar

ANNAMARIA GIRALDI MD, PhD, FECSM, ECPS

Dr. Annamaria Giraldi, Kopenhag Üniversitesi'nde Klinik Seksoloji Profesörü olarak görev yapmaktadır. Kadın ve erkek cinsel sağlığı konularında 100’den fazla makale, başyazı ve kitap bölümü yazmıştır. Daha önce Uluslararası Kadın Cinsel Sağlık Araştırmaları Derneği ve İskandinav Cinsel Tıp Derneği Başkanlığı ve Journal of Sexual Medicine editör yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen International Society for Sexual Medicine (ISSM) başkanlığı ve European Society for Sexual Medicine (ESSM) Kadın Cinsel Sağlık alt komitesi başkanlığını yürütmektedir.

JAVIER ROMERO - OTERO MD, PhD, FECSM, ECPS

Dr. Javier Romero-Otero, Barcelona’da HM Hastanelerinde Üroloji Bölüm Başkanı ve Madrid'de Androloji ve Genital Rekonstrüktif Cerrahi Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Avrupa Üroloji Derneği rekonstrüktif cerrahi yönetim kurulu üyesi, European Society for Sexual Medicine (ESSM) bilimsel komite üyesi ve ESSM yürütme kurulu üyesi olan Dr.Otero’nun pubmedde 70’den fazla makalesi ve 20’den fazla klinik çalışması bulunmaktadır.

YACOV REISMAN MD, PhD, FECSM, ECPS

Dr. Reisman, Hollanda’da klinik seksoloji alanında kıdemli öğretim üyesi ve program direktörüdür. European Society for Sexual Medicine (ESSM) ve Multidisciplinary Joint Committee on Sexual Medicine (MJCSM) başkanlıklarını yapmıştır. ESSM School of Sexual Medicine’nın eş-başkanıdır. Kanser ve cinsel işlev bozukluğu, kronik hastalıklarda cinsellik, ED için şok dalga tedavisi ve yaşam tarzı-cinsel işlev konuları ilgi alanlarıdır. Bu konularda çok sayıda makalesi, kitap yardımcı editörlüğü ve kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır.

GIOVANNI M. COLPI MD, PhD, FECSM, ECPS

Avrupa’nın en bilinen androloglarından biri olan Dr. Giovanni M.Colpi, yardımcı üreme teknikleri konusunda bir çok kitap ve makalenin sahibidir. EAU Erkek İnfertilitesi kılavuz komitesinde daha önce üye olarak görev almış olan Dr.Colpi Avrupa Androloji Akademisi OAT kılavuzlarının halen aktif üyeliğini yapmaktadır. Özellikle ürologların YÜT merkezlerindeki rolü üzerine odaklandığı çalışmaları dikkat çekicidir.
Androloji ve yardımcı üreme teknikleri konularında 10’dan fazla kitabın editörü, uluslararası kitap ve dergilerde 133 ve İtalya’nın ulusal kitap ve dergilerinde 200’den fazla makalenin yazarıdır.

ALEKSANDER GIWERCMAN MD, PhD, FECSM, ECPS

İsveç’de Lund Üniversitesi Üreme Sağlığı bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır. Erkek üreme sağlığı, infertilite ve sperm DNA fragmantasyonu konularında deneyimli olan Dr. Giwercman 430’dan fazla makalede co-author olarak yer almaktadır. EAU Androloji grubunda aktif görev olan Dr. Giwercman, AB destekli çevresel faktörlerin sperm DNA hasarı ve üreme fonksiyonlarına etkisi ile ilgili araştırma projelerini de koordine etmektedir.

ANDREW C. KRAMER MD, PhD, FECSM, ECPS 

Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Erkek cinsel sağlığı cerrahisi konusunda referans merkez olan kliniğinde yılda 300’den fazla penil protez implantasyonunu gerçekleştirmektedir. Profesyonel kariyerini penil protez prosedürünü mükemmelleştirmeye adamış olan Dr. Kramer dünyanın en tanınmış penil implantasyon cerrahlarından biridir.

SERGE CARRIER MD, PhD, FECSM, ECPS

McGill Üniversitesi Üroloji bölümünde profesör olarak görev yapmakta olan Dr.Carrier Kanada’nın en tanınmış Androloji uzmanlarındandır. International Society for Sexual Medicine (ISSM) kurullarında aktif olarak görev almış ve halen Kuzey Amerika Cinsel Tıp Derneği başkanlığı görevini sürdürmektedir. Dr.Carrier’in daha çok erektil disfonksiyon ile ilgili yayınlanan 100’den fazla makalesi, kitap bölümü yazarlığı, kitap editörlüğü ve çok sayıda uluslararası bilimsel ödülü vardır.

RUPIN SHAH MD, PhD, FECSM, ECPS

Dr Shah, Hindistan/Mumbai’de bulunan Lilavati Hastanesinde konsültan androlog ve mikrocerrahtır. Rekonstrüktif mikrocerrahi ve gelişmiş sperm elde etme prosedürlerinde Hindistan’ın öncül doktorlarındandır. Hindistan’daki ilk penil protezi geliştirmiştir. Güney Asya Cinsel Tıp Derneğinin kurucu başkanıdır. 26 kitap bölümü yazmıştır. Fertility and Reproduction dergisinin yardımcı editörü olan Dr. Shah, başta Hindistan Cumhurbaşkanı Dr. B C Roy Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda bilimsel ödülün de sahibidir.

DIMITRIS HATZİCHRISTOU MD, PhD, FECSM, ECPS

Prof. Hatzichristou, Yunanistan'daki Selanik Aristoteles Üniversitesi Üroloji Bölümü Başkanıdır. Daha önce ESSM genel sekreterliği ve ESSM başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Aynı zamanda Avrupa Üroloji Okulu (ESU) öğretim üyesi, Avrupa Androlojik Üroloji Derneği'nin (ESAU) kurucu üyesi, Uluslararası Cinsel Tıp Derneği (ISSM) yürütme kurulu üyesi ve EAU cinsel işlev bozukluğu kılavuz komitesi üyesidir. Dünya çapında 150'den fazla uluslararası toplantı ve öğretim kursuna konuşmacı olarak davet edilmiştir. Bilimsel dergilerde 2 özel sayıda konuk editörlük yapmış ve uluslararası kitaplarda 25 kitap bölümü, 120'den fazla derleme makalesi vardır.

JOHN MULHALL MD, PhD, FECSM, ECPS

Dr. Mulhall, Memorial Sloan Kettering kanser merkezinde erkek cinsel sağlığı ve üreme programının direktörüdür. Daha önce Kuzey Amerika Cinsel Sağlık Derneği başkanlığı, ISSM standartları komitesi eş başkanlığı ve ISSM yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Dr. Mulhall, daha çok radikal prostatektomi ile ilişkili cinsel işlev bozuklukları ve peyronie hastalığı ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Hakemli dergilerde yayınlanmış 300'den fazla makalesi ve 50'den fazla kitap bölümü mevcuttur.
 

GERT R. DOHLE MD, PhD, FECSM, ECPS

Dr Dohle, Erasmus MC'nin (Hollanda) üreme merkezinin Androloji biriminin başkanıdır ve erkek kısırlığında, erkek genital organlarının ve üretranın rekonstrüktif cerrahisinde uzmanlaşmıştır. 2004'ten 2010'a kadar EAU'nun erkek kısırlığına ilişkin kılavuzlarının başkanlığını; 2010'dan 2018'e kadar ise erkek hipogonadizmi üzerine EAU kılavuzlarının başkanlığını yapmıştır. Avrupa Androloji Akademisi'nin (EAA) yönetim kurulu üyeliğini ve Andrology dergisinin yardımcı editörlüğü görevlerini de üstlenmiştir. Dr Dohle, 2019 yılında Avrupa Androlojik Üroloji Derneği'nin (ESAU) onursal üyesi olmuştur.
 

GIAN MARIA BUSETTO MD, PhD, FECSM, ECPS

Dr. Gian Maria Busetto, 2007 yılında Roma Üniversitesi "La Sapienza" Tıp ve Cerrahi bölümünden mezun oldu, ardından 2013 yılında Üroloji uzmanlığını onur derecesi ile aldı. Doktora derecesini 2016 yılında Endokrinoloji, Metabolik ve Androlojik Bilimler alanında aldı. 2016'dan beri Roma Üniversitesi "La Sapienza" Jinekolojik-Obstetrik Bilimler ve Ürolojik Bilimler Bölümü'nde görev yapmaktadır.Uluslararası dergilerde 70’den fazla bilimsel yayını bulunan Dr.Busetto çok sayıda ulusal ve uluslararası ödülün sahibidir